آذر ۲۰

بعد از کلی دویدن و کم لطفی بعضی دوستان و مسئولان در عمل، با کمک دوستان خوبمان در دانشگاه ازاد اسلامی واحد زنجان از این هفته تا اطلاع ثانوی گروه کاربران لینوکس زنجان با همکاری انشجویان فعال دانشگاه ازاد اسلامی در ساعت ۹ – ۱۱ روزهای سه شنبه اقدام به برگزاری جلسات آشنایی با لینوکس مینماید.

از کلیه دوستان و علاقه مندان لینوکس دعوت به عمل مینماید تا در این جلسات شرکت نمایند .

بروزرسانی :

خوب این بار هم طرح جلسات ما با شکست روبرو شد از مدیریت ضعیف اینجانب بگیرین تا استفبال نکردن دوستان از جلساتو و کم لطفی مسئولان دانشگاه ، بهرحال فعلا دوباره جلسات معلقه اما این نویدم بدم با جایگرینی اقای صادق اطهری به عنوان مدیر زنجان لاگ و صحبتهایی که ایشون برای تخصیص مکان با دانشگاه انجام دادن امید داریم وضع زنجان لاگ بهبود چشم گیری داشته باشه و ما شاهد جلسات منظم در ترم جدید دانشجویی باشیم ، به امید اون روز

نوشته ای از فرید احمدیان

تیر ۳۰

خوب بلاخره دیروز اولین جلسه حضوری رسمی زنجان لاگ در امسال برگزار شد. عرض کردم رسمی چون دوستان زنجان لاگی در این مدت کلی همدیگه رو زیارت کردن و هر پنج شنبه شبم در ای ار سی جمع میشن ولی خوب ظاهرا بعضی از دوستان تا ما از این جور جلسات اجرا نکنیم فکر میکنن زنجان لاگ کاری نمیکنه و میانو گله شکایت که آقا چی شد ؟ جالب اینجاس که اکثرا نه در جلسات میان نه کار مفیدی برای لاگ میکنن.

بماند .

خلاصه ان شالله با کمک دوستان داشنگاه ازادیمون هر هفته سه شنبه ساعت ده جلساتی خواهیم داشت که برای اطمینان هر هفته اعلامم میکنیم.

جلسه این هفته نصفش به نقدو برسی مشکلات و نظراتو راهکار ها برای آینده لاگ رفت و نصف دیگرش هم بنده با سواد کمم رفتم بالا و سعی کردم یه آشنایی با بش اسکریپت برای دوستانی که آشنا نبودن ایجاد کنم.

اگر کسی علاقه مند شده توصیه میکنم

Advanced Bash-Scripting Guide

رو حتما یه نگاهی بندازه.

در مورد تصمیمات هم فعلان محور ها و دسته بندی های گزشته دنبال میشه با این تفاوت که هر جلسه بعضی از دوستان میگن برای هفته بعد چه مقالاتی رو ارائه میدنوبرای بالا بردن بازدهی قرار شده هر چند نفر با هم پروژه هایی رو انجام بدن تا محدود به مقالات نباشیم.

در آخر برای اولین بار  سعی کردیم از جلساتمون عکس بگیریم گر چه خلوت ترین جلسه عمومی ما محسوب میشد.

نوشته ای از فرید احمدیان

آبان ۰۸

گزارش جلسه چهارم لاگ

جلسات زنجان لاگ ۱ دیدگاه »

دیروز ۸۸/۸/۷ جلسه چهرم زنجان لاگ با همکاری موسسه اموزشی اشراق  برگزار شد.

اما فقط چهارده نفر در این جلسه شرکت داشتند و با توجه به بزرگی سالن همایش ، اصلا به چشم نمیومدن !

با اینکه از دو هفته پیش خبر برگزاری جلسه در سایت اطلاع رسانی شده بود و سه چهار روز مونده به جلسه ،  به تمام اعضای زنجان لاگی که بنده شمارشونو داشتم حتی اس ام اس زدم که اقا جلسه داره برگزار میشه و فقط یکیشون گفت من اونروز نمیتونم بیام!

متاسفانه بعد از کلی دوندگی برای جور کردن جای جلسه و هماهنگی و درست کردن مطالب ارائه شده و در اختیار گزاشتن بیستو دو دی وی دی اموزشی بنیاد foss ، همه ی این تلاشها به باد فنا رفت و اصلا نتونستیم به اهدافمون برسیم و شاید اون یکم ابروییم که پیش اقای پژمان مقدم داشتیم رفت!

بنده جلسه اول گفتم که این یک کار جمعی است و باید همه توش مشارکت کنند و همون جلسه اول یادمه دو سه بار پرسیدم که ایا پایه هستید که این کارو شروع کنیم ؟ و همه گفتند اره و من دوباره پرسیدم و دوباره همه گفتن اره!

خدا رو شکر فیلمم گرفتیمو الان کسی زیرش نمیتونه بزنه

من بارها هم گفتم و هم نوشتم و خواهش کردم که اقایون این حرکت نیاز به همکاری واقعی شما داره ! من وقتو ابرومو از سر راه نیاوردم که بعد از اینهمه تلاشو دوندگی اخرش تمام این فضاحت به اسم من تموم شه!

گزارش مطالب ارائه شده رو ان شالله هر دوستی که ارائه کرده خودشم در پست های جدا میزاره ، همین الان اقای مهدی مقدم این کارو کرده و ازشون متشکرم و اما راجع به برگزاری جلسات بعد و حتی ادامه اموزش های روزهای شنبه باید بگم تا زمانی که دوستان از حرف زدن دست بر دارند و در عمل وارد شن ،  چیزی مشخص نیس!

تمام لاگ ها دارای ساختار مشخصی برای تقسیم کار و قوانین مشخصی برای اعضاشون هستن که خوشبختانه در اساسنامه ما هم اینها وجود داره و تمام خواسته من اجرایی کردن همین هاست.

من اساسنامه رو دوباره لینک میدم و دعوتتون میکنم به خوندن مطالب اولیه لاگ در وبلاگ بنده و نظراتی که  دادین!

اسانامه زنجان لاگ

زنجان لاگ  در وبلاگ من

امیدوارم که این حرکت با کمک دوستان ادامه پیدا کنه

علی یارتون

نوشته ای از فرید احمدیان

شهریور ۱۴

گزارش جلسه سوم زنجان لاگ

جلسات زنجان لاگ بدون دیدگاه »

خوب یا بد به هر حال سومین جلسه هم برگزار شد!
هدف این جلسه بخاطر اینکه در دانشکده سماء برگزار میشد این بود که این حرکت رو به مسئولین دانشگاه معرفی کنیم تا شاید اونها مشکل جای ما رو حل کنند و اجازه بدن هر دو هفته دو ساعت از کلاس و پروژکتورشون استفاده کنیم!
اما نه تنها انها نیومدن بلکه چون جلسه صبح بود نصف بچه های خود لاگ هم نتونستن بیان!
خدا بزرگه بلاخره این مشکل جا رو یه جوری حل میکنیم اما مطالبی که در این جلسه ارائه شدن:
معرفی بیشتر مجموعه open office و نرم افزار gimp و virtual box و در اختیار قرار دادن بروزترین نسخه های ویندوزی انها !

ادامه مطلب …»

نوشته ای از فرید احمدیان

شهریور ۱۴

گزارش دومین جلسه گرو کاربران استان زنجان یا به اختصار زنجان لاگ

جلسات زنجان لاگ ۱ دیدگاه »

خوب همین الان فیلم جلسه دوم نگاه کردم که در حدود دو ساعت بود و مثل جلسه اول مطالبی رو که گفته شد رو جمع بندی کردم تا ثبت شده برای همیشه بمونه!

ادامه مطلب …»

نوشته ای از فرید احمدیان

شهریور ۱۴

گزارش اولین جلسه گروه کاربران لینوکس زنجان

جلسات زنجان لاگ بدون دیدگاه »

در روز دوشنبه ۱۵/۴/۱۳۸۸   بلاخره بعد از مدتها فکر کردن و مطرح کردن این طرح ، این کار عملی شد!

ادامه مطلب …»

نوشته ای از فرید احمدیان